Druga edycja Festynu Ekologicznego

Opublikowano: 2016-10-18

1 października 2016 r. odbyła się druga już edycja Festynu Ekologicznego organizowanego przez Miasto i Gminę Kórnik. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy dzięki licznym atrakcjom przygotowanym z myślą o najmłodszych, ale również dorosłych uczestnikach. Największą atrakcją okazała się akcja wymiany zużytych baterii na sadzonki roślin, dzięki której już od samego rana aż do godziny 15:00 na Rynku ciągnęła się ogromna kolejka zainteresowanych.

Tegoroczna edycja zgromadziła licznych wystawców, których połączyła wspólna idea – ekologia. Wśród wystawców znaleźli się m.in. Szkółki Kórnickie, ZGO Jarocin, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Schronisko dla zwierząt, Lider Zielonej Wielkopolski, Kórnickie Bractwo Rowerowe i wielu innych. Wśród najmłodszych ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Koła Naukowego Bioinicjatywa, na którym dzieciaki mogły uczestniczyć w eksperymentach naukowych.

 

Sater Kórnik podobnie jak przed rokiem również miał swoje stoisko, na którym dzieci odpowiadały na pytania dotyczące segregacji śmieci w prezencie otrzymując eko-gadżety.

Impreza, która okazała się wielkim sukcesem z pewnością na stałe wpisze się do kalendarza imprez organizowanych przez Gminę Kórnik, a która jest doskonałą okazją do dalszej edukacji ekologicznej lokalnej społeczności.

kor_3264kor_3016