Składowisko po wichurach

Opublikowano: 2022-02-23

Wichury, które w ostatnim tygodniu przeszły przez Wielkopolskę nie ominęły także naszego składowiska. Skutki: wyrwany z korzeniami świerk, który zatarasował wewnętrzną drogę do zbiornika, zerwane pokrycie dachu na wiacie, przewrócona i uszkodzona tablica na ścieżce edukacyjnej. Mamy nadzieję, że to już koniec serii wichur w naszym regionie.

Sater po wichurach 3Sater po wichurach 2Sater po wichurach

  Więcej

Prezes Sater Kórnik na posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów

Opublikowano: 2022-02-23

W czwartek 17.02.2022 r. na posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta i Gminy Kórnik został zaproszony prezes Sater Kórnik Maksymilian Sułkowski. Prezes przedstawił sprawozdanie z działalności spółki oraz jej finansów, po którym odpowiadał na pytania radnych dotyczące bieżącej działalności oraz funkcjonowania firmy Sater.

  Więcej

Eko-lekcja na składowisku

Opublikowano: 2021-11-08

2 listopada na naszym składowisku odbyła się kolejna lekcja o tematyce ekologicznej. Tym razem odwiedzili nas uczniowie klas czwartych wraz z nauczycielkami ze szkoły podstawowej w Radzewie. Pogoda niestety nam nie sprzyjała, co jednak nie przeszkodziło w ciekawych rozmowach o segregacji śmieci, istocie recyklingu i dbałości o środowisko. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, zainteresowaniem tematyką ekologiczną i zaangażowaniem. Jak zawsze wybraliśmy się na górę składowiska, gdzie dzieci obserwowały okolicę przy pomocy lornetek, a następnie udaliśmy się do biogazowni, gdzie jej pracownik udzielił uczniom informacji na temat pozyskiwania gazu ze składowiska i jego zamianie na energię elektryczną.

sater 02.11.2021 bSater 02.11.2021sater 02.11.2021 a

  Więcej

Uczniowie klas ósmych na składowisku

Opublikowano: 2021-10-26

W poniedziałek 25 października na składowisku pojawili się uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami ze szkoły podstawowej w Szczodrzykowie. Po omówieniu zagadnień związanych z gospodarką odpadami i segregacją śmieci młodzież ruszyła na górę składowiska gdzie lornetkami obserwowała okolicę. Prezes Sater Kórnik opowiedział o przeprowadzonej rekultywacji i związanych z nią efektach ekologicznych. Następnie młodzież odwiedziła zlokalizowaną przy składowisku biogazownię i zapoznała się z systemem pozyskiwania gazu i jego zamiany na energię elektryczną.

25.10.2021 r25.10.2021

  Więcej

Festyn Ekologiczny 2021

Opublikowano: 2021-09-16

11 września 2021 r. po raz szósty już na kórnickim rynku miał swoją edycję Festyn Ekologiczny, tym razem pod hasłem „Czyste powietrze – tego chcę jeszcze”. I tak jak co roku zgromadził tłumnie mieszkańców naszej gminy.

Podobnie jak w poprzednich latach ogromnym zainteresowaniem cieszyła się akcja wymiany zużytych baterii na sadzonki drzew i krzewów. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, wśród których na szczególną uwagę zasłużyła gra edukacyjna związana z segregacją śmieci. W bardzo przystępny a zarazem atrakcyjny dla młodszych mieszkańców gminy sposób połączono zabawę z rozpowszechnianiem wiedzy o ekologii i ochronie środowiska.

Swoje stoiska na festynie zaprezentowały lokalne firmy, stowarzyszenia oraz podmioty współpracujące z UMiG Kórnik. Jedną z atrakcji były też występy estradowe w tym finalistki The Voice Kids.

Festynowi towarzyszył również punkt Narodowego Spisu Powszechnego oraz Mobilny Punkt Szczepień.

Sater Kórnik podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku wsparł organizację festynu.

festyn ekologiczny 2021 - 2 małefestyn ekologiczny 2021 małefestyn ekologiczny 2021 - 3 małe

 

  Więcej

Maluchy uczą się o segregacji śmieci

Opublikowano: 2020-10-14

W minioną środę kolejny już raz odwiedziły nas dzieci z przedszkola Tajemnicza Wyspa w Borówcu – tym razem była to grupa najmłodsza. Maluchy dowiedziały się jak ważna dla naszego środowiska jest segregacja śmieci i jak powinna ona prawidłowo wyglądać. Zapoznały się z naszą ścieżką edukacyjną i ruszyły zdobywać górę składowiska. Jak zawsze dla dzieci wielką atrakcją była możliwość oglądania okolicy za pomocą lornetek oraz karmienie zwierząt, które po raz kolejny możliwe było dzięki uprzejmości naszych sąsiadów.

 

sater dzieci 4sater dzieci 2

sater dzieci 3sater dzieci 1sater dzieci 5

  Więcej

Przedszkolaki na składowisku

Opublikowano: 2020-10-09

W czwartek 24 września po raz kolejny odwiedziły nas dzieci z przedszkola Tajemnicza Wyspa w Borówcu. 5 – 6 latki wykazały się dużą wiedzą na temat segregacji śmieci i z chęcią zapoznały się z naszą ścieżką edukacyjną. Następnie bez problemu poradziły sobie z wejściem na górę składowiska gdzie lornetkami obserwowały okolicę. Po takim wysiłku przyszła pora na drugie śniadanie w wiacie i zabawy na huśtawkach. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy na sąsiadującą ze składowiskiem łąkę, gdzie dzięki uprzejmości gospodarzy dzieci mogły nakarmić kucyki i kozy.

satersater 2 20200924_094547

  Więcej

Festyn Ekologiczny 2019

Opublikowano: 2019-10-01

21 września 2019 już po raz 5. odbył się na kórnickim rynku Festyn Ekologiczny, który jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy. Swoje stoiska zaprezentowali przedstawiciele instytucji, organizacji i firm związanych z branżą i wspierających idee ekologiczne.

Po raz kolejny największą atrakcją okazała się akcja wymiany zużytych baterii na sadzonki drzewek i krzewów.

W trakcie festynu rozstrzygnięto konkursy ekologiczne i wręczono nagrody, a także podsumowano Kórnickie Dni Nauki.

Sater Kórnik podobnie jak w poprzednich edycjach tak i w tym roku wsparł organizację festynu.

 

IMG_6589IMG_6593IMG_6594

  Więcej

Pierwszaki na składowisku

Opublikowano: 2019-10-01

W piątek 20.09.2019 po raz kolejny gościliśmy na składowisku dzieci ze szkoły podstawowej. Tym razem odwiedzili nas uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielkami ze Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu. Po przejściu ścieżki edukacyjnej i wysłuchaniu informacji dotyczących gospodarki odpadami, grupa wspięła się na górę składowiska. Piękna pogoda sprzyjała dobrej widoczności i dzieci mogły lornetkami oglądać okolicę i przebiegające po polach sarny. Po wspinaczce przyszła pora na drugie śniadanie w wiacie piknikowej i zabawy na zjeżdżalni i huśtawkach.

 

IMG_6562IMG_6571IMG_6585

  Więcej