Sater Kórnik na I Festynie Ekologicznym

Opublikowano: 2015-10-05

W sobotę 26. września 2015 r. na kórnickim rynku odbył się I Festyn Ekologiczny, którego współorganizatorem była gmina Kórnik. Impreza obfitowała w konkursy i zabawy, przygotowane głównie z myślą o młodszych uczestnikach, ale i starszych udało się wciągnąć do zabawy, m.in. przy biciu rekordów na największą ilość osób równocześnie segregujących śmieci oraz największą liczbę osób z ekotorbami. Nie o samą wszak zabawę na festynie chodziło. Wydarzenie to było idealnym miejscem do edukacji młodszego i starszego pokolenia w kwestiach związanych z ochroną środowiska i segregacją odpadów.

Swój udział w festynie miał również Sater Kórnik, który na swoim stoisku miał jedyną w swoim rodzaju okazję, aby dzięki ulotkom i plakatom przybliżyć mieszkańcom gminy temat rekultywacji wysypiska w Czmoniu.

W ogłoszonym konkursie na hasło reklamujące Sater Kórnik i jego działalność I miejsce zajął 10-letni Mateusz Grzybowski, a jego hasło brzmi: „Rekultywacja w Czmoniu trwa, będzie górka, że ha ha”. Gratulujemy pomysłowości.

 

DSCF4905DSCF4923DSCF4907DSCF4933DSCF4921